KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872022
nr 1487 2022
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Stol med basker". Signerad, daterad 1957. Olja på duk, 65x42 cm, yttermått inklusive ram: 68x46 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:34:15
100 kr
150 kr
200 kr
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg